Delfíní tanec

Delfíní tanec je název pro vodní terapie aktivující v nás hravost, radost a kreativitu.

Podobně jako se využívá delfíní terapie pro dospělé i děti s různými stupni postižení i jen tak pro radost, můžeme využít vodu a nejrůznější rytmické pohyby těla, k navázání kontaktu s nevědomím, kde leží v hlubinách skryt náš největší potenciál. Tento stav nelze vynutit ani se naučit, ten přichází zevnitř – z jádra našeho bytí. Najednou vytryskne prvotní pramen pradůvěry, kreativity, životní touhy a radosti. Praktik pružně využívá momentální stav, možnosti a naladění dítěte či dospělého klienta, který se odevzdá vodě i jemu. Mohou se objevit spontánní pohyby těla spojené s kteroukoli fází evolučního vývoje, protože jako lidé, jsme prošli všemi fázemi vývoje během prenatálního období. Pokud v některé fázi vznikl problém, samoléčící mechanismy těla se mohou vrátit do doby traumatu a přenastavit buněčnou matrici.

Delfíní tanec se může spontánně objevit jako součást aquahealingu, kdy má klient dojem, že je v moři plném delfínů, kdy se mysl uvolní a tělo hravě přijímá nové impulzy. Tento stav se těžko popisuje, musí se zažít, je neskutečně léčivý a transformační. Klienti se k delfínímu tanci dostanou pouze v momentě, kdy jsou na něj připraveni. Nelze se objednat na delfíní tanec. Najednou to přijde….

 https://www.youtube.com/watch?v=1Qo1sSPkqB4

 

Na videu vidíte spontánní delfíní tanec, který vznikl „náhodou“ ve veřejném bazénu … děti milují pohyb a vodu, přidá-li se rodič, ke kterému mají absolutní důvěru, pak nic nebrání volnému letu … A že se třeba upraví hyperaktivita, zažívací potíže, poruchy učení, srovná páteř, uvolní zatuhlé svaly, prohloubí dýchání, zlepší krevní cirkulace, zmizí únava, přestane bolet hlava nebo se zlepší spánek? To je takový bonus navíc! :-)

Najděme v sobě kvality delfína!

 

© 2006 - 2013 Aquahealing.cz | administrace