Watsu

WATSU (WAter shiaTSU) je jemná, vyživující terapie prováděná v teplé vodě (teplota vody se blíží teplotě těla), kombinuje pomalé pohyby v rytmu vody, protahování a houpání v bezpečné náruči terapeuta - praktika watsu. Zakladatelem watsu je Harold Dull, který v osmdesátých letech 20. století přenesl protahování známá ze zen shiatsu do teplých pramenů Harbin Hot Springs v Severní Kalifornii.

Shiatsu je japonská masážní technika, která v sobě spojuje prvky masáže, přikládání dlaní, protahovací techniky a tlak prsty. Teoretickou základnu pro shiatsu tvoří tradiční čínská medicína se systémem akupunkturních drah.

Koncept tradiční čínské medicíny je založen na tom, že nepřetržitý tok KI neboli životní síly akupunkturními drahami (meridiány) určuje „stav zdraví“ každého živého organismu. Dráhy mohou být volně průchodné nebo zablokované, případně některá místa či body na drahách mohou být prázdné - životní síla je v deficitu.

Při watsu terapii teplá voda decentně masíruje tělo a pomáhá rozpustit blokády, znovu nastoluje rovnováhu v proudění životní síly. Díky jemným dotekům vody se tělo může hluboce uvolnit a dýchat do každé buňky těla a revitalizovat ji.    

Vodní masáž watsu se provádí pouze nad vodou, většinou ze stabilní základny přenášením váhy s minimem kroků. Další modality vodních terapií/masáží mohou pracovat i pod vodou a v prostoru celého bazénu.

Watsu je základnou pro další modality, které se postupem času vyvinuly ze dvou základních proudů - WATSU a vodního tance (WATA).                                                              

 Vzdělávací semináře WATSU® s učiteli akreditovanými WABA (založené Haroldem Dullem) nabízíme v průběhu celého roku. Vždy všechny stupně, tedy Watsu® Basic, WATSU® I, WATSU® II a WATSU® III.

Termíny kurzů WATSU®

'Watsu® is a registered trademark assigned to Harold Dull'

© 2006 - 2013 Aquahealing.cz | administrace