Osobní zážitky klientů

Věra R.

Zážitky z vody
Když jsem šla poprvé na aquahealing, nevěděla jsem moc, co od toho mám očekávat. Měla jsem pouze zkušenost, že voda je "můj" živel, že ji mám ráda. Už po prvních minutách přišel pocit klidu, uvolnění, spokojenosti, relaxace. Dominovalo takové - "tady jsem už žila, tohle dobře znám, tady jsem doma".
Už na prvním "ošetření" jsem šla i pod vodu a byla jsem úplně okouzlená, co se děje. Velmi bleskově jsem pochopila, že mám naprostou důvěru k ošetřujícímu (vždy poznal kdy se potřebuji nadechnout) i k té vodě, že je mi úplně bezpečně, že se mohu zcela odevzdat. Nastoupily intenzivní pocity čisté radosti, takové až dětské, při několikátém vynoření jsem se najednou smála a smála a nešlo to zastavit. Měla jsem obrazy skupiny delfínů s mláďaty, sama jsem byla jedním z nich, slyšela jsem jejich zvuky jak se dorozumívají. Neuvěřitelný pocit svobody, volnosti, radosti, hravosti!
Vůbec jsem nečekala tak intenzivní vjemy hned napoprvé a také fyzicky mi po skončení první hodiny bylo nádherně. 
Musím říct, že při každém dalším aquasetkání je to trochu jiné, ale shodné je to vždycky v tom, že nechci aby to skončilo! 
Pocitů je hodně, stále převládá radost a svoboda, také divokost, živočišnost. Ale objevil se i smutek, lítost, i když jen výjimečně. Často mám silný dojem, že voda splachuje všechno nedobré, nepotřebné, zatěžující, že zůstává jen ta užitečná esence. Balast že odplouvá.
Také je zajímavé, že vždycky po ošetření ustoupí bolesti páteře (jsem po úraze po operaci) a když vyjdu z bazénu, mívám dojem, že páteř je gumová, pružná, delší, nic ji neomezuje, je to příjemné. Celé tělo jako by bylo odlehčené, "osvobozené".
Zkrátka je to zase úplně jiná dimenze než klasické shiatsu a každému, kdo váhá, bych doporučila, aby si to vyzkoušel. Aby si dopřál ten nezvyklý zajímavý zážitek a dovolil si poznat se ještě více a do hloubky. Děkuji!
 

Standa M.

Můj zážitek a prožitek z Aquahealingu

Byl jsem požádán, abych popsal své zkušenosti a zážitky i prožitky z vody. Už na začátku musím na sebe prozradit, že jsem spíše neplavec a mám strach z vody. Mám ji moc rád, ale pocit strachu je ve mně velmi hluboce zakořeněný. Jako malé dítě jsem se topil, proto ten strach. Pak jsem se z jistých zdravotních omezení, nenaučil plavat.

Za těchto popsaných okolností a z toho pramenících pocitů, jsem šel na ošetření ve vodě. Přípravy na ošetření terapeutkou v bazénu, byly následující. Byl jsem instruován o průběhu ošetření, část měla být na hladině a poté pod hladinou. Já a ponořen pod hladinu? V duchu jsem se usmál. Hlavou mi problesklo: „Jen doufám, že se tady záchranka s nosítky vytočí“. Dostal jsem pěnové pásy kolem stehen a kotníků, ještě mě napadlo, že by se hodila plovací vesta a rukávky nafukovací. Poté mi došlo, že bych se asi s tou výbavou vesty a rukávků, nedostal pod hladinu. Respektive, terapeutka by měla velmi velký problém mne ponořit.

Šli jsme na to. Vzala si mne do náruče a začal tanec. Nabyl jsem dojmu a pocitu, že tančím, respektive, že jsem v náruči tanečnice. Točka doleva, doprava, k tomu přibylo protahování, prostě taková rozcvička v tančírně. Důležité bylo se uvolnit. Nešlo mi to ze začátku. Krapet křečovitý jsem byl. To pramenilo z uvedených obav z vody. Že se můžu utopit, atd. To byl jen můj strach.

Dal jsem tomu důvěru. A důvěru v terapeutku Darju. Že ví, co dělá a že nedopustí, abych se utopil. To bylo velmi důležité pro mě. Nabýt pocitu jistoty. Jen takový malý záchytný bod ve své hlavě. Nechal jsem tedy se sebou dělat to, co bylo zapotřebí. Poddal jsem se jí a vodě.  Pomalu jsem vnímal tok vody a energie kolem sebe a v sobě. Záměr, který je zapotřebí vyslovit na začátku, začal a načal změnu. Pustil jsem To, co jsem potřeboval vodě a vytvářel místo pro To, co jsem chtěl a potřeboval, aby přišlo.

Tanec na hladině byl krásnou předehrou pro to, co přišlo poté. Noření pod hladinu. Díky důvěře a víře, že vše je v pořádku a že jsem v těch nejlepších rukou, jsem byl tanečním krokem zanořován dolů. Pomalu, na krátkou chvíli. Čekal jsem, že strach mi v tom bude bránit, že drápat se budu na hladinu, ale ono nic z toho. Ta úžasná tanečnice, tančila dál v rytmu, který mi vyhovoval a nebránil mi v pohodlném nadechnutí. Rytmus se pomalu prodlužoval a já se dál odevzdával tanci pod vodou. Píši tanec, protože jsem to tak vnímal, pohyby ze strany na stranu, nahoru a dolů. A bylo mi krásně. Nevnímal jsem žádné věci kolem sebe. Jen sám sebe. Byl jsem sám se sebou, staré věci se rozpouštěly a dostávalo se místa na to, co přichází a má přijít.

Tanečnice stále kontrolovala, co potřebuji. Kdy se potřebuji nadechnout a kdy mě může ponořit. Začalo se mi pod tou hladinou velmi líbit. Skoro to vypadalo, jako bych nechtěl na hladinu. Což mi připomíná můj porod, dle vyprávění mé mámy. Nechtělo se mi na svět, museli mě vytahovat zvonem a kleštěmi. J  Já se cítil nádherně a fantasticky pod vodou. Místy jsem měl pocit, že se ani nepotřebuji nadechnout, že dýchám žábrami. Podle zpětné vazby terapeutky Darji, jsem pod hladinou vydržel nezvykle dlouho dobu. Nemohu to posoudit. Aquahealing® nepraktikuji a vyzkoušel ho poprvé. Vnímal jsem, že jsem ponořen dlouho, ale nějak mi to nevadilo. Bylo mi pod tou vodou nádherně. Tak nádherně jsem se cítil! Potřeboval jsem si to asi prožít. A znovu se narodit. Ještě teď cítím a vnímám tu vodu, tu lásku, díky níž se vše dalo do pohybu. Z níž jsem byl zrozen.

A co mi terapie ve vodě dala? Důvěru a víru. Překonal jsem strach z vody. Strach, že nemám pevnou půdu pod nohama. Získal jsem opět víru v sám sebe. Důvěru v druhé. To platí i ve vztazích, v lásce.

 A také zpátky důvěru v sebe samého, že překonám překážky, které občas v životě přicházejí do cesty každému.

Pokud tedy mohu tímto doporučit Aquahealing®, jděte do toho. Pomůže vám to. Jen mějte víru. Nemějte očekávání a prožijte si ten tanec, to odevzdání vodě, to procítění vodou a vstanete jako Fénix. I když ne z popela, ale z vody. Znovuzrození.

 S úctou a láskou,

Standa

 

Václav N.

Na aquahealingu jsem byl doposud třikrát. Z průběhu jednotlivých „sezení“ je pro mě patrný jasný vývoj k hlubšímu prožitku naprostého uvolnění se ve vodě. První sezení bylo pro mě seznamovací, ale i tak se mi povedlo se docela dobře uvolnit, abych mohl jít pod vodu i s hlavou. Při druhém sezení už jsem byl více uvolněný a více jsem vnímal místa blokád v těle, které se díky této překrásné metodě postupně ukazují a hned při léčení je lze uvolnit. Už v tomto sezení jsem začínal mít pocity/vzpomínky na to, kdy jsem byl v matčině lůně jako ryba. Zatím moje poslední léčení bylo zase o pár stupňů hlubší. Byly momenty, kdy jsem pod vodou zcela zapomněl na to, že bych se měl nadechnout. Vnímal jsem se jako ryba, páteř se mi vlnila, jako bych byl delfín. Opravdu neuvěřitelný pocit…toto třetí sezení pro bylo skutečně velmi hluboké a osvobozující…díky za tuto krásnou terapii, kterou mám rád hlavně pro to, že je zaměřená na tělo a vždy se uvolní notná dávka posttraumatického stresu.

Jitka N.

Na Aquahealing jsem se dostala na doporučení a nadšený ohlas svého přítele. A po vlastní zkušenosti jsem jeho nadšení pochopila. Voda utvořila bezpečné zázemí pro to, abych mohla uvolnit, co v danou chvíli mělo prostor odejít a možná se to dá přirovnat k pocitu mateřského zázemí, kdy jsem věděla, že ať přijde cokoliv, jsem v bezpečí a mohu čerpat potřebné zdroje, sílu, klid…, cokoliv je třeba…, tak jsem to vnímala. Vzhledem k sexuálnímu zneužívání potřebuji velmi jemný přístup spojený s velkou dávkou lásky a bezpečí a to vše Aquahealing pod vedením Lukáše zahrnuje. A tak jsem vděčna za vodu a její léčivé účinky a za velké otevřené srdce Lukáše.
 

Aquahealing - tančící delfín

Představte si, že jste delfín a plavete v teplém letním moři. Voda je klidná a vás nic netrápí. Máte radost z přirozeného pohybu. Moře je bezpečné a v okolí není žádný predátor. Vaše tělo je uvolněné, svobodné a chráněné. Cítíte nespoutanost. Cítíte bezpečí. Vracíte se zpátky do mateřského lůna, kde vás nemohlo nic ohrozit. Ani vy samotní. To, co teď popisuji, není imaginace. Není to ani přepis nějaké pochybné autosugestivní nahrávky. Je to autentický zážitek z terapie ve vodě, starý necelý týden. Že jste ještě neslyšeli o aquahealingu? Já donedávna také ne. Je to terapeutická metoda, která vychází ze zen shiatsu.

Když jsem o aquahealingu četla poprvé, zařadila jsem si ho mezi východní léčitelské směry, ke kterým zaujímám opatrný ambivalentní postoj. Svět je plný šarlatánů, kteří umějí působivě mávat kyvadly nebo vlastními pažemi tak, aby z vás vytáhli leckdy nemalé peníze. Co za to obvykle dostanete? Narovnání čaker, pročištění energetických toků, jinou barvu aury, sjednocení s vesmírem a vlastně whatever, co jde vznešeně popsat, ovšem nikterak změřit. Jenže kdyby se boží zázraky děly skrze šarlatány, nepotřebovali bychom chemoterapii, lékaře, antidepresiva a vlastní zodpovědnost.

Kladu si otázku, proč jsem na aquahealing šla. Nečekala jsem nic převratného. Počítala jsem s tím, že se vůbec nic nestane. Že si s pomocí terapeuta trochu protáhnu tělo a při troše štěstí i zrelaxuji. Mám totiž ráda vodu. Relax centrum Valnovka vypadalo přesně tak, jak jsem si ho představovala - malé, útulné a zapadlé. Bazén byl příjemně teplý a prázdný. Byla jsem v něm sama s terapeutkou Darjou.

Položíte se na vodu a na nohy dostanete nadnášecí pěnové pásky. Terapeut vás drží na hladině a provádí s vámi různé protahovací či masážní cviky. Drží vaši hlavu nad vodou, abyste mohli dýchat. Kolem zní meditační hudba. Zkresluje ji voda, která se vám dostane do uší. Po pár minutách se uvolníte. Zjistíte, že terapeutovi můžete plně věřit. Protože je laskavý, něžný a zkušený. Nic vás neruší. Nemluvíte ani neposloucháte. V tu chvíli prostě jen jste.

Jednoduchá logika říká, že pohyb ve vodě získává jeden rozměr navíc oproti pohybu na souši. Tím rozměrem je absence zemské přitažlivosti. Ve vodě s pomocí terapeuta gravitace mizí a vaše tělo se může vznášet v prostoru tak, jak máte zrovna chuť, aniž byste překonávali jakoukoli překážku. Museli byste být z kamene, abyste nepocítili radost z náhlé nespoutanosti. Svoboda pohybu a radost z ní je jen zlomek emocí, které aquahealing v jedinci probouzí. Zážitky jsou nepřenositelné a jen těžko popsatelné. V jisté fázi aquahealingu vás terapeut začne ponořovat pod vodu. Jste maximálně uvolnění a cítíte se jako delfín. Vy a terapeut tvoříte pár, který tančí. Vnímáte vodu, jak hladí vaši tvář. Vnímáte lehkost, se kterou plujete klidnou a teplou vodou. Veškeré příjemné fyzické vjemy se vpíjejí do vašeho mozku a ukádají se. Nepřemýšlíte o ničem. Otáčíte se pod hladinou, měníte směr pohybu, jste spontánní a svobodní. Terapeut pozná, kdy potřebujete vzduch. Neřešíte svůj dech. Neřešíte nic.

Po jedné jediné hodině aquahealingu jsem se necítila jen odpočatě. Zmizely psychosomatické bolesti zad, které mne trápily několik měsíců v kuse. Uvědomila jsem si, že si v sobě dlouhá léta nesu těžké břemeno strachu. Břemeno, které se zrodilo z traumatických zážitků. Aktivuje se ve mně při každém nadměrném stresu a působí mi fyzické i psychické obtíže. Po aquahealingu zmizel z mé hrudi zárodek úzkosti a nahradil ho zárodek vnitřního míru. Pocit, že tvořím vyrovnaný celek se svým tělem. Vědomí, že mé obtíže jsou způsobeny nejednotou těla a mysli. Byl to pocit náhlé naděje a euforie, kterou lze přirovnat k zamilovanosti. Pocit velmi křehký a zároveň maximálně intenzivní.

Aquahealing si neklade za cíl vyřešit vaše zdravotní problémy. Nemá ambice být léčebnou metodou a nenahrazuje lékařskou péči. Je to způsob, jak dočasně zmírnit vaše obtíže. Je to cesta, jak v sobě otevřít nové možnosti a nové náhledy. Je to metoda, kterou poznáváte své tělo. Zjistíte více o své fyzické schránce i o svém psychickém rozpoložení. Dostanete se blíže ke svým emocím a máte větší šanci je identifikovat, pojmenovat a analyzovat. Pokud tedy chcete. Nečekejte zázraky. Čekejte úlevu, která může být dočasná stejně tak jako dlouhodobá. Aquahealing neřeší příčiny. Nehledá viníky a nepojmenovává oběti. Ale pomůže vám najít cestu k sobě samému.Pavla P.

Aquahealing. 

Jsem Vodnář. Miluju vodu. A tak si mě aquahealing přitáhl jako magnet. Chtěla jsem potkat sama sebe. V příjemně teplé vodě podvodního světa se v podvědomí začala otevírat a postupně zpracovávat některá hluboko uložená témata a traumata. Plynula jsem ve vodě, smích střídal usedavý pláč a nekonečný třes těla, o kterých jsem netušila, kde se najednou vzaly. Zažívala jsem absolutní relaxaci a uvolnění. Utišení a vyprázdnění mysli. Hluboké setkání. Řeč duše beze slov. Magickou energii. Absolutní tady a teď, kdy čas i prostor ztrácely význam. Zažila jsem setkání sama sebe v nevídaném rozměru. Navštívila jsem jiné světy. Ocitla jsem se mimo tělo. Splynula jsem s vodou tak, že jsem necítila, kde končím já a kde začíná voda. Stala jsem se vodou a voda se stala mnou.

 
 

© 2006 - 2013 Aquahealing.cz | administrace