Wata

Vodní tanec (WasserTanzen neboli WATA) pochází ze Švýcarska. Světlo světa spatřil v r. 1987 díky Arjaně C. Brunschwilerové a Amanu P. Schroterovi. Vyvinul se nezávisle na watsu. Tyto dvě průkopnické formy práce s tělem ve vodě se sešli v Evropě a USA v r. 1993.

Vodní tanec se provádí ve vodě teplé 34 stupňů Celsia. Klient si vezme „kolík“ na nos a může se nechat vést do podvodního světa, do stavu beztíže a zažít volný pohyb do všech tří dimenzí, bez zátěže gravitace.

Tento krok si žádá, aby praktik vodního tance dokázal intuitivně vnímat klientův rytmus dechu. V terapii vodním tancem se pohyby nad vodou rytmicky střídají s pohyby pod vodou dle momentálních potřeb klienta.

Tělo se protahuje, natahuje, ohýbá nebo balí do klubíčka, přijdou i delfíní pohyby (předozadní rovina) či hadovitá uvolnění (pravo-levá rovina), vše ovlivňuje jak fyzické tělo, tak další roviny bytí – uvolní mysl i emoce a dovolí nastolení toho nejhlubšího stavu meditace a relaxace, který můžete zažít!

 https://www.youtube.com/watch?v=wpvof5XZ86M

Z jógy víme, že zpomalení dechu v relaxovaném stavu zklidňuje mentální aktivitu a pomáhá dosáhnout meditativního stavu. Při vodním tanci se to děje bez úsilí. Měkká, teplá voda dává absolutní podporu a jemně proudí kolem celého těla včetně obličeje.

Mnoho lidí hovoří o pocitu radosti a pulzující živosti. Na fyzické úrovni použití specifických držení uvolňuje a mobilizuje velké klouby těla. Vodní tanec používá i pohyby známé z japonského bojového umění Aikido a zároveň připomíná i klasický balet. Může být hravý jako plavání delfínů nebo jako tiché plutí plodu v matčině děloze.

Každý člověk je originál, proto každý zažívá vodní tanec jinak. Prožitek se může objevit v rozsahu od nejhlubší relaxace až ke změně vnímání času a prostoru nebo od regrese do dětství k znovuprožití prenatálního stavu nebo specifické události při narození. Z podvědomí mohou vyplavat vzpomínky na stará zranění a tělo spontánně uvolňuje stres z minulosti. Někteří lidé popisují prožitky všeobjímajícího pocitu jednoty a bezpodmínečné lásky během vodního tance či dlouho po proceduře. Takže vodní tanec může poskytnout oporu těm, kteří procházejí životními změnami nebo trpí problémy pocházejícími z nízkého sebevědomí.

Ve výcviku praktiků vodního tance je důraz kladen na držení prostoru bezvýhradného přijetí, aby se mohla vynořit sebeléčící síla toho, kdo proceduru podstoupil.

Vodní tanec je forma tělesné terapie, která by měla být praktikována pouze řádně vyškoleným praktikem v bezpečném prostředí tak, aby byl dán prostor hojnosti pocitů a vnímání, které se mohou vynořit.

Čerpáno z definice WATA z r. 2005 od Arjany Brunschwiller

Semináře WATA 1 s Darjou:

10.-14. 4. 2024 Valnovka u Prahy

Přihláška na seminář WATA 1

12.-16. 4. 2023  Valnovka u Prahy

22.-27. 8. 2022 Kanada

Semináře s Arjanou a Darjou:

14.-19.2. 2017 WATA II   říjen 2019 Izrael Arjana

25.- 29. 3. 2020 WATA III Shamballah, Belgie Arjana

11.-14.2. 2016 Healing Flow Arjana

© 2006 - 2013 Aquahealing.cz | administrace